Hakkımızda

Çağlapınar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak her öğrencimize bireysel farklılıklarını göz önüne alarak, öğrencilerimizin akademik,sanatsal, sportif ve sosyal becerilerini bir bütünsellik ve planlılık içerisinde yaşamlarına kazandırmak en önemli görevimizdir.

Akademik eğitim almanın yanı sıra benimsediğimiz bütünsel eğitim programı anlayışımızdan dolayı öğrencilerimize psiko-motor, bilişsel ve duyuşsal testler sonucu hazırladığımız b.e.p. Programları sayesinde topluma ve hayata hazırlamak başlıca görevlerimizdendir.
Tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah boyutlarda ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.

Güvenliğin 7/24 kamera sistemi ve özel güvenlik personeli ile sağlandığı İlk Evin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tam donanımlı merkezi yangın söndürme sistemi ve yangın teçhizatıyla birlikte sedye asansörü, ilk yardım ünitesi ve jeneratör kullanımı ile tam bir akıllı bina olarak planlanmıştır. AB standartlarında çağın gerektirdiği son teknoloji ve ekipmanları ile farklı gelişen çocuklarımızın eğitiminde fark yaratacak duyu bütünleme odası ile en iyi kalitede hizmeti sizlere sunuyoruz.

Kurumumuz bünyesinde, alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm engelli ailelerine ve eğitimcilere açık, engel gruplarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Seminerlere katılım ücretsizdir.